Gjumë i thellë qetësues

Na kontakto

Dysheku i vetëm tokëzues me jone argjendi, shkumë që merr frymë dhe frenues flake jo toksik.

Sistemi luksoz Ultra Tech Silver Sleep Collection i Carico është rezultat i viteve të kërkimit dhe testimit. Është i vetmi sistem gjumi ortopedik, hipoalergjik që mund ta përshtatni në katër cilësime të ndryshme rehatie.

Ky dyshek inovativ është bërë nga materialet më të mira dhe përshtatet me formën e trupit tuaj në çdo pozicion, duke e mbajtur shtyllën kurrizore në shtrirje të përsosur . Dizajni unik promovon ajrosjen, duke ju mbajtur të freskët në verë dhe të ngrohtë në dimër.

Ekspertja e njohur botërore për tokëzimin, Dr. Laura Koniver, MD. flet për shumë aspekte shëruese të tokëzimit të trupit tuaj.

Pse funksionon kjo?

Çdo sistem i vetëm organesh, çdo qelizë e vetme në trupin tuaj është përcjellëse.

 • Citoskeleti
 • Citoplazma
 • Membranë qelizore
 • Lëngu ndërqelizor
 • Skeleti
 • Muskujt
 • Zemra
 • Organet e tretjes
 • Truri

CARICO ULTRA TECH
Koleksioni argjendi SHTRESA “PLUS”

Pëlhurë argjendi hipoalergjike , ekskluzive e endur me fije argjendi krijon një mjedis pa baktere dhe mbështet rrjedhën e ajrit dhe çlirimin e temperaturës.

Mburoja elektromagnetike e argjendit dhe pëlhura e karbonit të dyja mbrojnë kundër fushave elektromagnetike, ose EMF.

Clima 3D AirChamber ™ rregullon temperaturën e trupit tuaj duke e bërë dyshekun tuaj më të ngrohtë në dimër dhe më të freskët në verë!

Shtresa kundër zjarrit është një mbrojtje revolucionare, e prodhuar nga Zvicra, jo toksike, e testuar në laborator nga kimikatet jashtë gazit dhe toksike.

Open Cell Memo – Temp Layer ™ lehtëson pikat e presionit dhe përmirëson qarkullimin e gjakut.

Sistemi i patentuar “4-në-1” allows ju lejon të rregulloni qëndrueshmërinë e sistemit tuaj të gjumit për rehati maksimale.

“EMF Silver Shield” i teknologjisë sonë “EMF Silver Shield” ju mbron nga rrezatimi i dëmshëm EMF nga pajisjet elektronike si  televizorët, karikuesit e celularëve, kompjuterët dhe madje edhe linjat e energjisë në muret tuaja.

 

Ky sistem opsional i tokëzimit neutralizon radikalet e lira duke i dhënë trupit tuaj pushimin rigjenerues që meriton.

 

Me të gjitha veçoritë e paprecedenta dhe përfitimet që përmirësojnë jetën që ofron dysheku ynë, nuk është çudi që ky produkt të kërkohet kaq shumë. Carico ofron garancinë më të mirë në industri, duke përfshirë Garancinë tonë të përjetshme .

Një gjumë i mirë i natës është një nga gjërat më të rëndësishme në jetën tuaj.

Prodhuar me Shkumën tonë të Argjendtë Thermofresh Memory Foam e cila është një material i prerë me lazer, i patentuar. Gjumi i thellë dhe gjallërues është thelbësor për një shëndet të mirë dhe na ndihmon të zgjohemi të përtërirë dhe gati për ditën!

Mbështet siç duhet kokën dhe qafën tuaj .

 • Lartësia është  e rregullueshme
 • Redukton pikat e presionit
 • Merr frymë, qëndron i freskët dhe i thatë
 • Kapsulat termo ndihmojnë dhe rregullojnë temperaturën e trupit
 • Rrjedha e ajrit hipoalergjike është e ngulitur me jone argjendi dhe e endur në argjend .
 • Ruan formën
 • Prerje me lazer e patentuar
 • Filli krijon një mjedis 99.9% pa baktere
 • Zmbraps pluhurin dhe bën të zgjoheni pa mbingarkesë

“Bërthamat e ndara të ndërlidhura ju mundësojnë të ndryshoni lartësinë në nivelin tuaj personal të performancës!”

Zgjedhja e një jastëku mund të bëjë një ndryshim në mënyrën se si ndiheni qafën, shpinën dhe shpatullat tuaja gjatë gjumit ose zgjimit. Jastëku duhet të mbështesë kokën dhe qafën dhe duhet të prekë shpatullën (ndërsa jeni) duke fjetur.

Koleksioni silver për shtresën e sipërme të dyshekut tuaj

Si t’i bëni netët tuaja më të mira…

Ultra Tech Silver Collection është shtroja e lëvizshme që vendoset  sipër dyshekut tuaj. Qëllimi i tij është të plotësojë komoditetin e dyshekut tuaj ose të adresojë kufizimet e dyshekut tuaj. Një shtresë e mirë mund t’i shtojë mbështetjen një dysheku që është shumë i butë. Gjithashtu mund të shtojë butësi luksoze duke mos hequr mbështetjen e dyshekut. Mbështetja e dyshekut të koleksionit Silver të Carico ju jep disa nga përfitimet e dyshekut të koleksionit argjend.

Shtresat që e bëjnë Mbulesën e dyshekut tonë më të mirën!

Pjesa e sipërme është e lëvizshme për pastrim / Mund të hiqet dhe përdoret gjatë udhëtimit / Mund të blihet veçmas I përshtatshëm për përdorim me Sistemin e Gjumit Levitan të Carico ose ndonjë dyshek tjetër me cilësi të lartë

Pëlhurë argjendi hipo-alergjike

99.9% mjedis pa baktere Mbështet rrjedhjen e ajrit dhe lirimin e temperaturës

Testuar në laborator jo toksik

Shtresë e qëndrueshme retardante e zjarrit Mbrojtje nga nxjerrja jashtë gazit dhe kimikate të rrezikshme

Thermofresh argjendi ekskluzive

Shkuma e kujtesës Redukton pikat e presionit / 99.9% mjedis pa baktere

Mburoja Elektromagnetike e Argjendit

Siguron nivelin më të lartë të mbrojtjes nga rreziqet jo të shëndetshme të valëve elektromagnetike, duke zvogëluar stresin, gjumin e thellë qetësues, gjallërues

Sistemi i Tokëzimit të Klasës Mjekësore
Jastëkët e Koleksionit të Argjendtë Ultra Tech