Sekreti i një jete të shëndetshme

Duke ndihmuar njerëzit të jetojnë jetë më të gjatë dhe më të shëndetshme që nga viti 1967.

Slide 3
Slide 1
Slide 2
000004258-kneuibcf1csoakhsyys-1536x768

5 Faktorët Kryesore Për Një Jetesë Të Shëndetshme !

USHQIMI QE HAMË

 • Enë Gatimi Ultra-Tech TM II
 • Shtrydhëse Frutash
 • Sete Thikash
 • Pirunj
 • Lugë
 • Vasketa për ruajtjen e ushqimit
DEZINFEKTIMI & HIGJENIZIMI I AMBJENTIT

 • Sistem profesional pastrimi
 • Ultra-Tech Clean Machine
AJRI QË THITHIM

 • Sisteme profesionale filtrimi ajri të kapaciteteve nga 35m2-85m2-100m2-150m2-250m2 e më shumë si:
 • Nutri-Tech Deluxe
 • Nutri-Tech Compact dhe Jonizues
UJI QË PIJMË

 

 • Zgjidhje për problematikën e ujit të pijshëm në familje me sisteme qëndrore filtrimi që instalohen në hyrje të rrjetit kryesor, sisteme filtrimi për një çezëm dhe filtra dushi.
 • Zgjidhje për problematikën e ujit në biznese dhe industrinë e prodhimit e hoteleri-turizmit me sisteme filtrimi dhe trajtues uji.
GJUMË I THELLE, ÇLODHËS

 • Sisteme Fjetje,
 • Shtresë Dysheku e Jastëk, për tu mbrojtur nga rrezet e dëmshme elektrike dhe elektromagnetike ndërkohë që flini.

Që nga viti 1967, Carico International ka ndihmuar njerëzit të jetojnë më gjatë e më shëndetshem duke krijuar produktet më të avancuara me teknologjinë me revolucionare.

Bashkohu me ne

SISTEMI MË I MIRË NË BOTË I PËRGATITJES SË USHQIMIT

Mënyra se si e përgatisni ushqimin tuaj është po aq e rëndësishme sa cilësia e ushqimit që blini. Enët e gatimit të Carico International ju lejojnë të maksimizoni vlerën ushqyese të ushqimit tuaj duke gatuar pa ujë, vaj ose yndyrë.

Mëso më shumë

UJI, MËNYRA SE SI NATYRA E KA KRIJUAR

Sistemet e filtrimit të ujit nga Carico heqin deri në 99.9% të të gjitha papastërtive, ruajnë balancën e nivelit të PH, ndërkohë që lejojnë mineralet jetësore të kalojnë që janë të domosdoshme për shëndet të mirë.
Veçantia e këtyre sistemeve është Teknologjia e Depërtimit të Fushës Magnetike, që shfuqizon ujin e rëndë duke i dhënë efektin e zbutjes, pa nevojën e përdorimit të kripës apo elektricitetit si zbutësit (trajtuesit) e thjeshtë të ujit.

Mëso më shumë

THITHNI AJRIN E PASTRUAR TOTALISHT

Sipas EPA-së, ndotja e ajrit të brendshëm është një prej kërcënimeve më të mëdha të shëndetit publik nga të gjitha problemet mjedisore.

I vetmi sistem filtrimi me 10 faza e 5 teknologji të ndryshme, që adreson Grimcat, VOC-s dhe Bio-Aerozolet.

 

Mëso më shumë

GJUMË I THELLE DHE ÇLODHËS

“Gjumi rigjeneron trupin, rindërton indet e muskujve dhe i rigjeneron, rikthen energjitë psikologjike, ndikon në personalitetin tonë dhe në sensin e humorit, ndikon në gjendjen tonë mendore e fizike, përmirëson tonet e muskujve dhe paraqitjen e lëkurës.”

Ju shpenzoni një të tretën e jetës suaj në dyshek, prandaj zgjedhja e dyshekut të duhur është vitale për një gjumë të thellë dhe të qetë.

Mëso më shumë

SISTEMI PROFESIONAL I PASTRIMIT CARICO ULTRA-TECH CLEAN MACHINE

Kurseni kohë dhe më në fund pastroni në mënyrë efektive. Presioni dhe avulli i kombinuar largon papastërtitë ndërsa vakumi i thith ato menjëherë.

Sistemi më i avancuar dhe më revolucionar i pastrimit duke çuar pastrimin me avull dhe vakum, e dezinfektimin e ambienteve të ndryshme në një tjetër nivel. Projektuar në SHBA dhe prodhuar në Itali, Sistemi Sanitizues i Carico International kombinon 5 funksione në një të vetme.

Mëso më shumë

CARICO INTERNATIONAL & GREEN LIFE

5 FAKTORËT KRYESORË PËR NJË JETË TË GJATË DHE TË SHËNDETSHME !

ÇFARË THONË KLIENTËT TANË ?

“Bleva dyshekun me jastëk dhe më pëlqejnë ! Unë kam blerë dhjetëra jastëkë gjatë jetës sime, sepse nuk kam gjetur kurrë një që më pëlqente ose që nuk më shkaktonte dhimbje qafe. Unë kurrë nuk do të blej më një jastëk tjetër ! Kostoja e jastëkëve të tjerë që kam pas blerë e kalonte shumë koston e jastëkut Carico International. Dysheku është i mahnitshëm. Unë fle shumë më mirë dhe më qetë. Mjeshtëria italiane është cilësia më e lartë që kam parë ndonjëherë.”

Vetëm CARICO !

Deborah C.

AMBASADORËT TANË